Dodaj do obserwowanych

Koncert dla dzieci: Okulalary!

Koncert
Wałbrzych, ul. Słowackiego 4
31.05.2020
16:00 - 17:00

Opis

Myślę, że będąc rodzicem czy dziadkiem nie raz pochylałeś się nad opasłym tomem z kolorowymi obrazkami gwiżdżąc jak lokomotywa lub naśladując ptasie odgłosy. Teksty Juliana Tuwima towarzyszyły naszym rodzicom, nam samym i pewnie naszym dzieciom. Pełne humoru, żywiołowe, a z drugiej strony pełne życiowych mądrości doskonale opowiadają dzieciom o dorosłym świecie. Ich niezwykła melodyjność podsunęła pewien pomysł innemu artyście – kompozytorowi Włodzimierzowi Szomańskiemu – i tak zrodziły się szalenie muzyczne „OKU-LA- LA-RY” – żywiołowe widowisko muzyczne dla wszystkich od lat 3 do 103!
Sama Elżbieta Szomańska tak mówi o dziele swojego męża: To nie są piosenki tylko ilustracyjne, ale miniaturowe spektakle dla dzieci. Natomiast Maria Zawartko, wieloletni dyrektor Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego we Wrocławiu dodaje: Wartościowa jest każda nuta. Włodzimierz Szomański potrafił scalić słowa i muzykę w piękną całość, po prostu opowiada muzyką teksty Tuwima. Jestem zachwycona wszystkim utworami Włodzimierza Szomańskiego, jest w nich wielka, dziecięca wrażliwość i radość.Zapraszamy więc do baśniowego świata skrzatów wypełnionego muzyką Włodzimierza Szomańskiego i wierszami Juliana Tuwima.
 Znakomitą zabawę wszystkim pokoleniom gwarantują tak dobrze znane teksty – Okulary, Lokomotywa, Pan Tralaliński, Zosia Samosia, Abecadło, Ptasie radio czy Spóźniony słowik – jak i melodyjna oprawa muzyczna w znakomitym wykonaniu m.in. Olgi Szomańskiej, Marcina Kołaczkowskiego oraz sześcioosobowego zespołu wokalnego Spirituals Singers Band.W 2015 roku piosenki wydane zostały w formie książeczki z płytą CD, na której zaśpiewali:
Olga Bończyk, Krystyna Tkacz, Olga Szomańska, Barbara Kurdej-Szatan, Alicja Węgorzewska, Wojciech i Piotr Cugowscy, Maciej Balcar, Marcin Kołaczkowski, Mieczysław Szcześniak i Piotr Hajduk.

Zwiń Czytaj więcej

Główne cechy

Lokalizacja

Wałbrzych, ul. Słowackiego 4
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty wydarzenia, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Data ostatniej aktualizacji: 21.08.2019, 02:05

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Koncert dla dzieci: Okulalary!
Koncert
Data:
Niedziela, 31.05.2020 | 16:00 - 17:00
Cena już od:
20 zł do 30 zł
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook